niedziela, 6 października 2019

Kultugralne Podsumowanie tygodnia 30.09 - 04.10


Trzeba przyznać, że ostatni tydzień w redakcji obfitował w różnorodność. Przypomnijmy zatem o czym rozmawialiśmy, jakie tematy poruszaliśmy i co uznaliśmy za ciekawe. Oto Kultugralne Podsumowanie ostatniego deszczowego tygodnia.


Klasycznie tydzień zaczęliśmy chińskimi bajkami i mongolskimi kreskówkami. Akinoto jednak sprostał wyzwaniu i znalazł anime opowiadające o grze MMORPG od środka. "Maou-sama, Retry!" to animacja opowiadająca o adminie gry, który w dniu wyłączenia serwerów trafia do własnego dzieła. Ciekawe podejście, warto sprawdzić.

Niewątpliwie szturm na Strefę 51 był jednym z ciekawszych i śmieszniejszych wydarzeń, więc... nie mogło zabraknąć naszego wysłannika. Oczywiście zrobiliśmy to po swojemu. Doctroll szturmował amerykańską bazę w wirtualnym świecie gry Storm Area 51: AYY LMAO EDITION. Jakie tajemnice udało nam się odkryć? Ilu kosmitów uwolniliśmy spod jarzma złych Amerykanów? O tym wszystkim w tekście.

Ten dzień na stałe już wpisał się w redakcji jako dzień filmowy. HDs wybrał się na seans adaptacji jednej z najgłośniejszych książek Stephena Kinga. Pierwsza część IT potrafiła zmrozić krew w żyłach, ale przede wszystkim była ciekawa fabularnie. Jak wypada przy części pierwszej wypada Rozdział 2? HDs opisuje swoje wrażenia w tekście pod tajemniczym tytułem "Komedia Strachu".

Zaczątek i zalążek naszego działu technicznego. Jakiś czas temu internet obiegła wiadomość jakoby na starych modelach iPhone można wgrać najnowszy system. RaNn stwierdził, że takiego tematu nie można pozostawić hasającego samopas po cybernetycznych łąkach. Pomimo starań autora polecam uzbroić się w jakiś słowniczek (a najlepiej Google) by w pełni zrozumieć o czym jest mowa.

Tygodnia koniec, weekendu początek. Tym razem postawiliśmy na tekst eksperymentalny z gatunku "Zmyślone Fakty", który domyślne pojawiać się będzie w soboty. Jeżeli ktoś uwierzył, wziął na poważnie, przejął się i teraz nielubi wieczne młodego Hideo to przepraszamy... będzie tego więcej.

I tak oto prezentuje się ostatni tydzień. Klikając w dzień tygodnia zostaniecie przeniesieni do odpowiedniego tekstu. Spokojnego odpoczynku Kultugracze, widzimy się już jutro!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz